ana sayfa > Microsoft Windows > USB bellekten Windows 7 veya Vista kurmak

USB bellekten Windows 7 veya Vista kurmak

Perşembe, 23 Şub 2012

Windows 7/Vista’yı USB bellekten kurabilmek için bir kaç işlem yapmanız ve minimum 4 GB kapasitede USB bellek gerekmektedir. Öncelikle Microsoft Windows 7 USB / DVD programını indirin ve kurun. Bir .iso yazılım programı ile windows 7/vista dvdsinin iso dosyasını çıkarmamız gerekmektedir. Bu işlem için de tamamen bedava olan Free DVD to ISO Maker programını kullanabiliriz. Free DVD to ISO Maker programını indirip kurun.

Windows 7/vista DVD nizi dvd rom sürücünüze yerleştirdikten sonra Free DVD to ISO Maker programını çalıştırın ve DVD sürücünüzü göstererek next tuşuna basın ve iso dosyasını kaydederek işlemin sona ermesini bekleyin.

Bu adımdan sonra ise Microsoft Windows 7 USB / DVD yazılımını çalıştırın. Sizden kaynak dosyayı (source file) yani biraz önce oluşturduğunuz iso dosyasını isteyecektir. Bu dosyayı bu program ile açarak next tuşunu tıklayın. Sonraki adımda USB device butonuna basın. Bu ekranda USB diskinizi seçmenizi isteyecektir. Dikkat USB diskiniz formatlanacak içindeki bütün bilgiler kaybolacaktır. USB diskinizi seçerek next tuşuna basarak begin copy tuşuna basın. Kopyalama işlemi bittiğinde de finish butonuna basın. Artık elinizde Windows 7/vista kurulum usb belleği bulunmaktadır.

Bu işlemlerden sonra bilgisayarınızın bios setup ayarlarından başlangıç (boot) bölümünü usb bellek veya disk yaparak windows 7/vista kurabilirsiniz.

yorumlar kapalı.