Windows 8 de Kullanıcı Hesabı Silmek

Windows 8 de kullanıcı hesabını silmek için aşağıdaki işlemleri yapabilirsiniz.

1. Denetim masasını açın.

2. Daha fazla ayar seçeneğine tıklayın.

 3. Gelen ekranda Kullanıcı Hesapları ve Aile Koruması’na tıklayın.

4. Kullanıcı Hesabı Ekle Kaldır linkine tıklayın.

5. Gelen pencerede kullanıcılarınızın bir listesini göreceksiniz. Silmek istediğiniz kullanıcının üstüne tıklayın.

6. Yeni bir pencere gösterilecektir. Burada Hesabı Sil linkini tıklayın.

7. Bu ekranda kullanıcı dosyaları silinsin veya silinmesin şeklindeki seçiminizi yapıp ileri tuşuna basın.

8. Son olarak Hesabı Sil butonuna basın. Artık hesabınız kalıcı olarak windows 8 üzerinden silinecektir.

 

NOT: Bu işlemleri yapabilmek için yönetici hesabı ile sisteme giriş yapmış olmanız gerekir.

 

“Windows 8 de Kullanıcı Hesabı Silmek” için 23 cevap

 1. Merhaba, windows 8 kullanıyorum ve bilgisayarımı yeni aldım. ilk açılışta iki adet farklı mail adresi ile kullanıcı hesabı açtım. biri hotmail diğeri gmail. şimdi her bilgisayarı açtığımda hotmail hesabıyla açılıyor. ben mail adresleriyle açılmasını istemiyorum. bu konuda nasıl yardımcı olursunuz.

  teşekkür ederim

 2. Merhaba. yeni aldığım win 8 tablete ilk açılışta outlook hesabımla giriş yaptım ve admin olarak tanımlandı. ancak ben ilk açılıştaki gibi hiç bir hesap olmadan kullanmak istiyorum. admin hesabımı silip hiç bir hesap olmadan ilk aldığım günki gibi nasıl kullanabilirim? fabrika ayarlarına döndürmeden hesabı silmenin bir yolu var mı?

 3. @tayfun
  Merhaba;

  Herhangi bir hesap oluşturmadan windows kullanamazsınız. Sizin bahsettiğiniz olay ilk kurulum esnasında bir kullanıcı oluşturulur ve bu kullanıcı üzerinden devam edilir. Aslında kullanıcısız değilsiniz. Eğer Microsoft hesabınızı kullanmak istemiyorsanız http://windows.microsoft.com/tr-TR/windows-8/create-user-account makalesindeki işlemleri uygulayarak yeni bir kullanıcı oluşturup microsoft hesabı içeren kullanıcınızdaki bilgileri aldıktan sonra silebilirsiniz.

 4. bende bu çıkıyor yardım ederseniz sevinirim… devam etmek için yönetici parolası yazın ve ardından evet’i tıklayın

 5. yönetici hasabını yanlişlikla sildim tekrar nasıl yöönetici olabilirim yardımcı olursanız sevinirim

  • Merhaba Yusuf Aslan;

   Yönetici hesabını sildiyseniz tekrar yönetici hesabı açabilmenin kesin bir yolu bulunmamaktadır. Kurtarma medyası ile sistemi açarak bir ihtimal administrator hesabını aktif edebilirsiniz ancak bu durumda da sistem yönetici hesabı isteyeceğinden yeniden kurulumdan başka bir yol görünmüyor.

   Kolay gelsin.

 6. merhaba, ben windows 8 de facebook twitter ve hotmail hesabımı bağladım, ama bunu iptal etmek istiyorum çünkü bilgisayarım kapalı olsa dahi beni online olarak açık gösteriyor, bunu nasıl kapatabilirim nasıl bu hesapları windows 8 den silebilirim yardımcı olur musunuz lütfen

 7. merhabalar. laptopumla ilgili bir sorum olacaktı. 2 adet kullanıcı hesabım var. ilk açılışta 2 hesaptan birini seçmem gerekiyordu. sadece o 2 hesap görünüyordu. şimdi administrator da geldi o ekrana. ben administrator hesabının o ekranda görünmesini istemiyorum. nasıl gizleyebilirim. işletim sistemim win8. teşekkürler

  • Merhaba Çağan Acar;

   Administrator hesabını etkin hale getirirseniz bu ekranda görünmeye devam eder. Administrator hesabını https://mscozum.com/makale/administrator-kullanicisini-etkinlestirmek-veya-devre-disi-birakmak/ makalemi kullanarak devre dışı bırakırsanız bu ekranda görünmez. Yalnız bu işlemi yapmadan önce yedek bir yönetici hesabınızın olması gerekir. Eğer bütün hesaplarınız sınırlı kalırsa program kuramazsınız veya kaldıramazsınız. Sistem üzerinde değişiklik de yapamayacağınız için windows u yeniden kurmak zorunda kalırsınız. Eğer kullandığınız hesaplar yönetici hesabı ise o zaman devre dışı bırakmanızda sakınca yoktur.

 8. lütfen yardım edin dediğiniz gibi yaptım ama kullanıcı hesabını kaldır diye bir secenek yok 🙁 yardımcı
  olun lütfen

  • Merhaba,

   Windows hesabınızı silebilmeniz için birden fazla hesabınız tanımlı olmalıdır. Ayrıca hesabı silmeden evvel yönetici hesabı oluşturmanız yararınıza olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.