Home > Microsoft Windows > Windows Vista / 7 Kullanıcı Değiştir Çalışmıyor Çözümü

Windows Vista / 7 Kullanıcı Değiştir Çalışmıyor Çözümü

1. Adım:

2. Adım:

Aşağıdaki adımları takip ederek kayıt defterinde aşağıdaki anahtar mevcut ise yedek alarak silin.Kayıt defteri nasıl yedeklenir makalesinden faydalanabilirsiniz.
 1. Başlat tuşuna basın, arama çubuğuna regedit yazın. Gelen regedit.exe arama sonucuna sağ tıklayarak yönetici olarak çalıştırı seçin. Parola veya onay istenirse parolanızı girin veya onaylayın.
 2. Şu kayıt anahtarına gidin: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System
 3. HideFastUserSwitching kayıt anahtarı var mı kontrol edin.
 4. Eğer varsa silin.
 5. Bilgisayarınızı yeniden başlatarak test edin.

3. Adım:

Kullanıcı hesabı oluşturma makalesinden faydalanarak bir kullanıcı oluşturup tekrar test edin. Eğer kullanıcı değiştir çalışıyorsa sebebi bozuk kullanıcı profili yüzündendir. Bunu da Bozuk kullanıcı profilini düzeltme makalesinden faydalanarak bozuk kullanıcı profilinizi düzeltebilirsiniz.
 1. irfann
  May 24th, 2013 at 23:28 | #1

  yardım

  • May 25th, 2013 at 11:27 | #2

   Merhaba İrfann;

   Hangi konuda yardıma ihtiyacınız olduğunu belirtebilirseniz yardımcı olmaya çalışırım.

 2. aliii
  December 4th, 2013 at 20:07 | #3

  abi ben windows 7 kullanıyorum dünden beri bilgisayarımı açarken masaüstü hazırlanıyor diyor ve simgelerin yerleri filan değişiyor bazı programlar başka yerlere kayıyor bunu nasıl çözebilirim ACİL YARDIM

  • December 8th, 2013 at 20:48 | #4

   Merhaba;

   Windows kullanıcı profilinin bozulmuş olma ihtimali çok yüksek. Bu durumda yapabileceğin tek şey yönetici haklarına sahip yeni bir kullanıcı oluşturmak ve belgelerim, sık kullanılanlar, favoriler gibi yedek alınması gereken kullanıcı dosyalarını yeni kullanıcıya aktarmaktır.

   Kolay gelsin.